Paraları Paylaşamadılar, Anne, kızına alacak davası açtı!

Dinçer GÖKÇE

Prof. Dr. Mustafa Öz, 9 Şubat 2019’da vefat etti. Baba Öz’den geriye Sarıyer Yeniköy’de bir yalı, yine Yeniköy’de iki katlı bir ev, Muğla Datça’da bir ev ile Konya’da büyük tarlanın yanı sıra bankada yüklü bir para kaldı.

YÜKLÜ MİRAS KAVGAYA NEDEN OLDU

Baba Öz’den kalan miras, üç kardeş ile anneleri arasında onlarca dava ve soruşturma açılmasına neden oldu. Aile üyeleri birbirleri hakkında bir dizi ağır suçlamada bulundu. Karşılıklı açılan vasiyetnamenin iptalleri yanı sıra, mülklerin kirasının paylaşılması da sorun oldu.

HER BİRİ 1’ER PAYIN SAHİBİ

İstanbul 15. Sulh Hukuk Mahkemesi, Baba Öz’den kalan mirastan 1 payın eşi Yıldız Suna Öz’e, 1 payın Mehmet Öz’e, 1 payın Fatma Seval Öz’e, 1 payın ise Nazlım Suna Öz’e ait olduğuna hükmetti.

BANKADAKİ PARA İÇİN DE KAVGA ÇIKTI

Mülklerin yanı sıra, baba Öz’den kalan bankadaki nakit para da aile üyeleri arasında büyük tartışmalara neden oldu. Nazlım Suna Öz, babası ile ortak kullandığı hesaptaki paraları uhdesine geçirmekle suçlandı. Kardeşler, paylarına düşen paranın iadesi için tek tek dava açtı.

DAVA AÇANA PAYINI GÖNDERDİ

Dava dosyalarına göre Nazlım Suna Öz, kız kardeşinin dava açması üzerine, babalarından kalan paradan 13 milyon 981 bin TL para gönderdi. Nazlım Suna Öz, Mehmet Öz’ün hesabına ise 2 milyon 509 bin dolar para gönderdi.

‘PARAYI EKSİK GÖNDERDİ’ DAVASI

Nazlım Suna Öz, annesinin hesabına ise 13 milyon 981 bin TL para gönderdi. Ancak, anne Öz adına Nazlım Suna Öz’e, alacak davası açıldı. Dava dilekçesinde, Öz’ün, Mehmet Öz’e parayı dolar kurundan gönderdiği hatırlatılarak bu kişinin Yıldız Suna Öz’e eksik ödeme yaptığı savunuldu.

MAHKEME: PARANIN FAİZİNİ DE GÖNDER!

İstanbul 35. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, Nazlım Suna Öz’ün, söz konusu parayı da aylar sonra göndererek faiz geliri de elde ettiği kaydedildi. Nazlım Suna Öz adına sunulan dilekçede ise, davanın reddine karar verilmesi istendi.

Yapılan yargılama sonra mahkeme, Nazlım Suna Öz’ün, annesi Yıldız Suna Öz’e 428 bin 418 liralık bir ödeme daha yapmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x